Web Tasarım

Web Tasarım bekleyen müşteriler haklı olarak;hızlı açılan bir site,arama motorlarında dost ve uygun bütçe aramaktadırlar.Firmanız için tanıtım yada e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Web tasarımında üç nokta önemlidir. Birincisi kurumsal veya şahsi kişiliğinizi ön planda tutacak, sitenizi diğerlerinden ayıracak, göze hitap eden bir tasarıma sahip olması; ikincisi gereksiz karışıklıktan uzak, amacına uygun ve rahat bir kullanıma sahip olması; üçüncüsü ise sayfaların hızlı bir şekilde yüklenmesidir.

Sitenizin tasarımında aşağıdaki hususlara özellikle dikkat ederiz:

Firmanızın kimliğini yansıtacak şık bir tasarım;

Tasarımınız tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda ve size özel olarak, sizi en iyi şekilde yansıtacak biçimde yapılır. Böylece siteniz internet dünyasında ki sanal kimliğiniz halini alır ve hedef kitlenize kendinizi istediğiniz şekilde anlatırsınız.

Web standartlarına uygun kodlama;

Tasarımlarımızda web standartlarına uygunluk en önemli unsurdur. Çünkü standartlara uyulmadığı takdirde siteniz bir tarayıcıda normal görünürken, bir başka tarayıcıda her şey iç içe girmiş, karmaşık bir görünümde biçimsiz bir hâl alır. Sitenize girip de böyle bir manzara ile karşılaşan ziyaretçinizin işinize verdiğiniz ciddiyet ve önem hakkında ne düşüneceğini tahmin edebilirsiniz.

Bunun önüne geçmek için siteniz web standartlarına uygun bir şekilde kodlanır ve bütün güncel tarayıcılar ile test edilir. Ayrıca sayfaların hızlı yüklenmesi için kod optimizasyonuna özellikle dikkat edilir. Böylece:

– Sayfalarınız benzerlerinden çok daha hızlı bir şekilde yüklenir.
– Tarayıcların hiç biriyle uyumsuzluk yaşamazsınız.
– Gereksiz yere doldurulmuş sayfaların getirdiği geç yüklenme ortadan kalkar, sitenizin kullandığı bant genişliği azalır ve dolayısıyla masraflarınız düşer.
– Siteniz CSS ile tasarlanacağından, bir tek sayfada değişiklik yapılması ile sitenizin bütün görünümünü anında değiştirebilirsiniz.

Türkçe’nin güzel ve düzgün bir şekilde kullanılması;

Tasarımlarınızda özenle üzerinde durulan bir nokta da imla hatalarından uzak, güzel ve düzgün bir Türkçe kullanılmasıdır. Buna önem gösterilmelidir çünkü bu sitenizin profesyonelliği ve ciddiyeti ile birebir ilişkilidir. Eğer sizde bu konulara önem gösteriyorsanız ve hem profesyonel bir çözüm hem de güvenilir bir işbirliği arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Sitenizde ne gibi özellikler olması gerektiği konusunda kararsızsanız veya bu konuda fazla bilginiz yoksa bizi arayarak daha ayrıntılı bilgi alabilir, aklınıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz; web siteniz kontrol panelli olarak tasarlanabilir.Bu durumda istediğiniz zaman sitenize veri,resim,her türlü bilgiyi yükleyebilirsiniz,sitenizde her türlü değişikliği yapabilirsiniz.

Günümüzde sitenizin sadece laptop yada masaüstü bilgisayarlarda çıkması yeterli değildir.Cep telefonu,tablet gibi tüm mobil uygulamalarda da görünür olması çok önemlidir.O yüzden kesinlikle bu konuya dikkat etmenizi önermekteyiz.


Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.