Reklam SMS’leri ve mail için şikâyet sistemi

  • -

Reklam SMS’leri ve mail için şikâyet sistemi

Category : Blog

Reklam SMS’leri ve mail  için şikâyet sistemi

Yasaklanan reklam SMS’leri ve mail  için bakanlığın internet sitesine eklenen bir linkle, “E-ileti şikâyeti” adlı bölüm oluşturuldu.

reklam SMS’leri 1 Mayıs’tan itibaren yasaklanırken, birçok firma tüketiciye SMS göndermeye devam ediyor. 

Reklam SMS’leri için şikâyet sistemi

Bugüne kadar bu reklamlarla ilgili şikâyetleri yazılı olarak, ıslak imzayla kabul eden gümrük ve ticaret bakanlığı, tüketicilerin şikâyetlerini daha kolay iletebilmelerini sağlayacak bir sistem kurdu. Bakanlığın internet sitesine eklenen bir linkle, “E-ileti şikâyeti” adlı bölüm oluşturuldu. Şikâyet sisteminin adresi ise http://tiss.gtb.gov.trolarak belirlendi.

E-POSTALAR DA ŞİKÂYET EDİLEBİLECEK 

Tüketiciyi bezdiren reklam SMS’lerinin şikâyet edilmesi için beklenen sistem kuruldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, internet sitesinde reklam SMS’lerinin şikâyet edilmesi için özel bir bölüm açtı.

 

Vatandaşlar, bu sayfaya girerek kolayca kendilerine gelen reklam SMS’lerini, e-mail’leri ve sesli mesajları şikâyet edebilecek. E-posta ile gelen reklamları şikâyet için gönderilen e-posta adresi ile e-postanın geldiği tarih yazılacak. Vatandaş, gelen e-postanın ekran görüntüsünü de sisteme girip şikâyetini gerçekleştirebilecek.


Facebook Sayfamız

Bizi takip edin.